czwartek, 28 października 2010

ZMIANY

Coś się zmieniło.. Ostatnio byłam bardzo zagubiona, jeśli chodzi o modę. Nie wiedziałam czego tak naprawdę szukam. Chodziłam po sklepach szukając własnego stylu. Niby zawsze wiedziałam jak chcę wyglądać ale z drugiej strony nie wiedziałam, jak wyrażę w tym siebie i czy w ogóle mi się to uda.
Oczywiście jeżdżąc na zakupy i kupując coś, bardzo podobały mi się moje rzeczy. Jednak wracając do domu, obłożona siatami czułam pewien niedosyt. Teraz, kiedy minął rok od kiedy moja szafa przeszła całkowitą metamorfozę, przechodząc ze stylu "nastolatkowego" w bardziej kobiecy czuję, że nadeszła pora na konkrety. Nie chcę nikogo urazić, nie mam zamiaru krytykować ale już nie chcę H&Mu, Pull&Bear, New looka i innych, podobnych sieciówek.. Nie chcę ubrań, które noszą wszyscy.. Nie lubię ich bo ich wykonanie nie należy do najlepszych..
Chcę ubrań dobrej jakości i nie będę ukrywać - dobrej marki. To prawda, marka to nie wszystko. Ale widzę po swoich rzeczach, że jeśli wydam na nie więcej, są naprawdę warte tych cen.. Najczęściej są to buty, torebki, okrycia wierzchnie i spodnie. Bo nie mówię tu o rzeczach typu: leginsy, bokserka, itd. Nigdy tak do końca nie zgadzałam się z tym co piszą gazety i mówią inne blogerki..że można wyglądać fenomenalnie za małe pieniądze.. Nie jest tak. Dla mnie liczy się jakość, nie ilość.
Od zawsze kochałam klasykę - klasyczne buty typu oficerki z dobrej jakości skóry, klasyczne torebki (bez wzorów i innych urozmaiceń), klasyczne, granatowe jeansy, klasyczny czarny płaszcz. Połączenie strony bardzo kobiecej z elegancką. Bałam się jej, bo wydawała mi się taka poważna i odpowiednia dla osób po 30stce. Ale z biegiem czasu wiem, że klasyka zawsze gdzieś tam siedziała mi w głowie i chciała dać o sobie znać;). Teraz moje zakupy mimo, że uboższe, będą więcej warte:). Bardziej przemyślane i bardziej MOJE:).
Wiem, że to dziwne. Bo niby dlaczego tak nagle?? Dlaczego nie od razu?? Może dlatego, że każda decyzja potrzebuje czasu, by można było ją podjąć, a ja potrzebowałam dojrzeć, żeby móc to sobie uświadomić.
Wrzucam dzisiaj zdjęcia rzeczy, które kupiłam ostatnio. Niestety nie miałam czasu, żeby sama się na nich znaleźć. Jak tylko znajdę chwilę, zrobię to od razu:).

Oficerki - Prima Moda
Torebka - Furla "Devide it"